Diskusní příspěvky

Ucetnictvi
Olga Svihalkova 17-07-17 23:14
Re:ucetnictvi
Natálie Kupcová 10-07-17 07:01
Re:Stěhování zpět do ČR -přeprava...
Tomáš Čoček 01-12-16 03:23
Re: Espoo
Lubica 28-11-16 12:05
Re: Praca vo Finsku ( Turku a okolie, H...
Libor 05-11-16 12:01
Ruisrock
Napsal uživatel Vojtěch Lanta   
Ruisrock

Jaro je na Ruissalo docela přjemný. Přilétaj bernešky, houfují se, a začátkem května zase pokračují v migraci na sever. Všude kvetou jarní kytky a člověk si dopřává klidu a tolik finsky typického mírumilovna . Začátkem léta (obvykle 2. víkend v červenci) jsou vrubozobci nahrazeni lidma v poměrně větší densitě – ze 60-70 procent jde o blondýny a blonďáky – to proto, aby se bavili na rockfestu zvaným Ruisrock.

Festival se řadí k jedněm nejstarším v Evropě (tradice od 1970) a je považován za jeden z nejhezčích z hlediska prostředí kde se koná. Ruissalo je ostrůvek nedaleko Turku, s pěkným výhledem na hrad (utopeným v přístavu), jeden z mnoha tisíců představujících archipelágo. Na festiválku je unikum to, že kolem se prohánějí lodičky – úžinami kolem proplouvají trajekty, a docela to působí úchvatně. Na letošku hlavní lákadla byly např. Manu-Chao a Prodigy, a za rok má přijet The Blondies a Nightwish (podle inovovaných stránek co jsem čeknul). Obvykle festival každoročně navštíví (za tři dny) kolem 70 tis. Lidí, a docela se mi jevilo, že je fajn organizačně zvládán. Hudba se produkuje ve dvou částech zvaných pláž a louka, a děje se to na 5 stejdžích.

Finové fakt mají rock/metal rádi, takže se po celý zemi na menší či větší festival dá vždy v prázdninovým období dostat. V týhle souvislosti mě napadá… dva týdny zpátky v rádiu vyprávěli že na BlackSabbath (tedy nevím kdy přesně v HEL vystupují) byly lístky (několik tisíc) vyprodány během 4 min, což taky o něčem svědčí. Mimochodem, nemáte někdo jeden lupen navíc? Bych bral.

Stam1na
Small stage
Trajekt
Apulanta
PMPP
Crowdsourcing