Diskusní příspěvky

Ryby
Matej 12-11-17 03:55
Re:Hokej - amatéři
Tomáš 14-10-17 03:05
Re: Hokej - amatéři
Libor 11-10-17 14:11
Hokej - amatéři
Tomáš Zákora 10-10-17 17:49
Re: nabidka prace
Libor 25-09-17 12:07
Klasická pošta po drátech

Finská pošta se pokouší zavést unikátní službu. Do teď se na jihozápadě Finska v ostrovních oblastech musí k rozvozu pošty užívat lodní dopravy. Pošta chce nabídnout službu, která by poště dovolovala dopisy otevřít, naskenovat a doručit emailem. Originály dopisů by potom byli doručovány každé dva týdny. Tímto způsobem by bylo zajištěno, že adresát dostane svou poštu ihned nezávisle na počasí, neboť v případě nepříznivých povětrnostních podmínek pošta není schopna poštu doručovat neprodleně.

Služba již prošla testováním v oblasti města Porvoo na jihu Finska. Novinka však vyvolala diskusi, neboť podle občanů může být vážně ohroženo poštovní tajemství. Především upozorňují na korespondenci sdělující informace ohledně zdravotního stavu či bankovní operace.

Dalším negativem je, že finská státní společnost Itella předpokládá u každého ostrovního obyvatele interentové připojení a osobní počítač, což zatím také není splněno. Každopádně v případě schválení a zavedení této služby půjde jistě o pokrok na poli doručování pošty.