Diskusní příspěvky

Ucetnictvi
Olga Svihalkova 17-07-17 23:14
Re:ucetnictvi
Natálie Kupcová 10-07-17 07:01
Re:Stěhování zpět do ČR -přeprava...
Tomáš Čoček 01-12-16 03:23
Re: Espoo
Lubica 28-11-16 12:05
Re: Praca vo Finsku ( Turku a okolie, H...
Libor 05-11-16 12:01
Klasická pošta po drátech

Finská pošta se pokouší zavést unikátní službu. Do teď se na jihozápadě Finska v ostrovních oblastech musí k rozvozu pošty užívat lodní dopravy. Pošta chce nabídnout službu, která by poště dovolovala dopisy otevřít, naskenovat a doručit emailem. Originály dopisů by potom byli doručovány každé dva týdny. Tímto způsobem by bylo zajištěno, že adresát dostane svou poštu ihned nezávisle na počasí, neboť v případě nepříznivých povětrnostních podmínek pošta není schopna poštu doručovat neprodleně.

Služba již prošla testováním v oblasti města Porvoo na jihu Finska. Novinka však vyvolala diskusi, neboť podle občanů může být vážně ohroženo poštovní tajemství. Především upozorňují na korespondenci sdělující informace ohledně zdravotního stavu či bankovní operace.

Dalším negativem je, že finská státní společnost Itella předpokládá u každého ostrovního obyvatele interentové připojení a osobní počítač, což zatím také není splněno. Každopádně v případě schválení a zavedení této služby půjde jistě o pokrok na poli doručování pošty.