Diskusní příspěvky

Ryby
Matej 12-11-17 03:55
Re:Hokej - amatéři
Tomáš 14-10-17 03:05
Re: Hokej - amatéři
Libor 11-10-17 14:11
Hokej - amatéři
Tomáš Zákora 10-10-17 17:49
Re: nabidka prace
Libor 25-09-17 12:07
O Finsku
Laponsko očima Vojty

Při jedné z mnoha častých cest do finské části Laponska bylo pořízeno mimo jiné i těchto pár nádherných scén přírody.

 
Kuopio

Kuopio je město ve východním Finsku. Jeho přibližně 97 000 obyvatel ho řadí na deváté místo veFinsku po Lahti a před Kouvolou. Leží převážně na poloostrovu vybíhajícím do jezera Kallavesi.

 
Matildajärvi

Matildajärvi je jezero v přírodní rezervaci Teijo (26 sq km) někde mezi Turku a Helsinkami. Oblast je chráněná kvůli výskytu stop doby
ledové jako jsou kamenná moře (morény po odtávajícím ledovci), jezerům, výskytu rašelinišť a
vřesovišť a malebných dřevěných vesniček .

 
Krásy Laponska - Kevo
Napsal uživatel Vojtěch Lanta   

 

Kevo kaňon a okolí

Před 70 milióny lety byl skandinávský hřbet v oblasti Inari-Utsjoki vyzdvižen a následně deformován vlivem zemětřesných procesů. Výrazný krajinný prvek, který vznikl pod vlivem těchto geologických procesů, je Kevo kaňon.

 
Lohikeitto - Lososová polévka

Lohikeitto, česky polévka z lososa je tradiční finské jídlo. Příprava polévky není složitá a výsledek je více něž výborný. V tomto jídle se snoubí dvě z hlavních charakteristik finské kuchyně - jednoduchost a využívání kvalitních a čerstvých ingrediencí. Pokud zrovna neseženete lososa, dá se použít i obyčejné filé.

 
Korvapuusti - Skořicový uzlík

Vzhledem k tomu, že Finové jsou milovníci kávy, tak sladké pečivo jde ruku v ruce s touto vášní. Mezi nejrozšířenější ve Finsku patří korvapuusti nebo pulla. Pečivo je k dostání ve většině supermarketů v libovolné formě -  čerstvé, zmražené nebo trvanlivé pečivo. Tu nejlepší chuť má ale pečivo, které si připravíte svépomocí doma. A proto tu máme recept, jak si jej připravit.

 
Lumíci

„asi to tak musi byť, že láska je jen na príděl…“ poslouchám bandu zhulenců müllera, joplin, whinehouse prokládanýma mendelssohnem, sibeliem a vivaldim, … a valím si to zas z jihu na sever. Fakt dobrá kombinace songů, a jako obvykle mě štve, že jsem byl línej a nenahrál si konečně do toho mobila i něco jinýho.

 
Ostrov Seili - Archipelago u Turku
Napsal uživatel vojta   

Pokud chcete relaxovat v tichu a užívat si moře, zajeďte na Archipelago u Turku. Ostrov Seili (švédsky Själo) může být dobrej cíl. Je to malý ostrůvek, oblíbená destinace na nedělní pikniky. Nachází se v asi 30 km jihozápadně od Turku v oblasti Saaristomerellä ja Itämerellä, kde je rozptýleno na stovky ostrovů.

 
Nový rok 2011

* Finčech.cz přeje všem finčechistům jen a jen to nejlepší do roku 2011!!!


V každém finském městě probíhali mohutné oslavy spojené s příchodem roku 2011 a samozřejmě o půlnoci jak jinak než výbuchy a salvy ohňostrojů.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>

Strana 1 z 3