Diskusní příspěvky

Ryby
Matej 12-11-17 03:55
Re:Hokej - amatéři
Tomáš 14-10-17 03:05
Re: Hokej - amatéři
Libor 11-10-17 14:11
Hokej - amatéři
Tomáš Zákora 10-10-17 17:49
Re: nabidka prace
Libor 25-09-17 12:07
Vítejte,
můžeš se přihlásit nebo registrovat.    Nepamatuješ si heslo?

Finsko a pes
(1 shlédnutí) (1) host
DolůStránka: 1
Téma: Finsko a pes
Finsko a pes Před 4 rok, 3 měsíce  
Dobrý den,
chtěla bych začít jezdit pravidelně do Finska, ovšem s pejskem. Je to kříženec pitbula a amerického buldoka, pohodář, stoprocentně ovladatelný, zvyklý cestovat, jinak bych ho s sebou netahala Zajímalo by mě nějaké info:
* Jak jsou na tom ve Finsku s "bojovými psy"? (velká města - Helsinki, Tampere, Oulu)
* Kde se se psem ubytovat? (nenáročné levné hostely v uvedených městech, spolubydlení, "coach-surfing"?)
* Jak je to ve Finsku se "psím provozem"? (jak moc jsou pejskaři svědomití, jak je to s volným pobíháním, náhubkem, pohybem po městě se psem - petfriendly podniky, kam se psem NE)
* vůbec mentalita místních lidí a rozdíly oproti Česku
* další vychytávky, co by se mohly hodit...
Pokud máte nějaké vlastní zkušenosti, o které byste se chtěli podělit, ráda si vyměním pár mailů. Případně uvítám nějaké kontakty na Čechy v daných městech a ve Finsku vůbec pro usnadnění aklimatizace =)
Díky moc za odpovědi, a cestám zdar!
S pozdravem
Eutérie
Eutérie

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.

Re: Finsko a pes Před 4 rok, 3 měsíce Karma: 2
Otevřela si zajímavé téma.

Psi jsou ve Finsku podle mého více oblíbení než v ČR. Finsko nabízí v každém městě spoustu míst, kde můžeš se psem aktivně žít. Ve městech nechybí agility centra, bazény pro psi nebo i psí hřiště pro snažší venčení.
Na příležitosti v konkrétním městě je potřeba se informovat u někoho, kdo to tam zná.

Teď o víkendu jsem byl například se psem v Oulu a jen při zběžné procházce městem jsme narazili na 2 psí hřiště přímo v parku, také na terasách kaváren nebyl žádný problém. V Turku je to stejné, v Pori podle mých zkušeností také.

Ve Finsku nechodí psi bez vodítka, měli by být vždy pod kontrolou; náhubky ale potřeba nejsou. Petfriendly podniky jsou spíše vyjímkou, ale minulý rok byl zavedeno nařízení, které říká, že to zda psi mohou vstoupit do podniku je již plně v režii majitele/provozovatele. Na letních zahrádkách u kaváren ale nikdy problémy nebývají, většinou obsluha i poslouží čerstvou vodou pro mazlíčka. Hotely jsou na psi připraveny, většinou je pes za příplatek pár euro, psi mívají na pokojích i nějakou výbavičku a jako dárek dostávají od hotelu i nějak laskominy.

Psi jsou ve Finsku často považovány i za prostředky svobodných lidí k seznámení s protějšky, mě se občas stává že při venčení jsem osloven druhým pohlavím a přes psa se startuje konverzace. Ale to už je jiné téma.

Ve Finsku jsou hojně zastoupeny i psí kadeřníci, psí školky ve větších městech, i psí hotely. Obchodní domy bývají občas vybaveny kotci pro psi kam lze mazlíčka na chvíli odložit.

Toť pro začátek tohoto tématu. Prosím i ostatní krajánky aby sem hodily své postřehy.

PS.Nerad vidím užívání pojmu bojové plemena, ale to už je na každém.
Libor
Administrátor
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele

Re: Finsko a pes Před 4 rok, 3 měsíce  
Ahoj,
tiez mam psa a nikdy sme nemali problem. Co sa tyka posedenia napr. na terasach, stalo sa nam len raz ze nas nepustili, z dovodu ze sa tam aj varilo. (Amarillo)
Nahubky som nevidela nosit, aj ked musim sa podelit o jednu neprijemnu skusenost ktora sa nam stala par tyznov dozadu.
Isla som po meste s mojou fenkou (borderka), a pri chodniku na lavicke sedela mlada zena, mobil v ruke, pes na voditku vedla nej. Ako si tak sms-kovala, alebo co tam vlastne robila, psa si nestrazila, tak sa rozbehol cez cestu rovno k nam a napadol moju. Nastastie sa nic nestalo, manzel ho pohotovo zachytil za voditko a druhy pes v tom prestal, evidetne si uvedomil situaciu. Odohralo sa to cele strasne rychlo, triasla som sa este 5 min po tom, pes bol od nasej o dost vacsi...Slecna len pribehla, zacala sa prihovarat svojmu psikovi, akoby nic, a na nas sa radsej ani nepozrela, ale bolo jej povedane svoje..
Nieco podobne sa mi stalo aj davnejsie, kedy pre zmenu male deti vencili psa, bez nahubku (jazvecik) ktory sa im vytrhol z ruky.
Nechapem ako rodic moze dat psa 5 rocnemu decku, navyse takeho ktory sa neznesie s inymi, rovno bezal k nam a utocil.
Okrem tohto mam len dobre skusenosti, vzdy a vsade.
terez

Re: Finsko a pes Před 4 rok, 3 měsíce  
Dobry den.

Tohle je spis osobni nazor nez rada. Rok jsem se staral o psa. Kdyz jsem ho dostal na starost a privez ho z Cech, byl jsem prave z toho ze musel bejt furt na voditku, trochu zklamanej. Duvod je ten, ze kdyz jsem byl v CR, jsme ho vsude vlaceli a byl zvyklej na bezvoditko. Von (labik) byl/a je/ takovej mirumilovnej truhel, a trochu jsem litoval ze jsem ho sem dovez.

Co si vzpominam, v ty dobe moje ex shanela ubytovani na rok (bydleli jsme v jinych mestech v ramci fin), sehnala... ale nakonec to padlo z toho duvodu, ze majitele byli alergicti. Na tohle jsou landlords prisny. Od ty doby mam pocit, ze se psi ve finsku moc 'nenosej'.

Jak to dopadlo: pes skejsnul v nemecku a uziva si znova bezvoditka, a ja skejsnul v Turku a uzivam si bezpsa.
Vojtech

NahoruStránka: 1