Diskusní příspěvky

Ryby
Matej 12-11-17 03:55
Re:Hokej - amatéři
Tomáš 14-10-17 03:05
Re: Hokej - amatéři
Libor 11-10-17 14:11
Hokej - amatéři
Tomáš Zákora 10-10-17 17:49
Re: nabidka prace
Libor 25-09-17 12:07
Vítejte,
můžeš se přihlásit nebo registrovat.    Nepamatuješ si heslo?

Práce
(1 shlédnutí) (1) host
DolůStránka: 1
Téma: Práce
#555
Práce Před 6 rok  
Zdravím,

mám pár dotazů ohledně Finska a doufám, že mi budete schopni odpovědět. Za pár měsíců dělám maturitu tady v čechách a jelikož na další školu se mi moc nechce, resp. na to mozkově moc nemam, tak mě napadlo jet do Finska zkusit pracovat. Severské země mě vždy lákaly a proto právě Finsko. Chci se zeptat jestli by mi nějak pomohlo české maturitní vysvědčení, je tam potřeba práce v oboru chemie nebo počítačů? Úroveň angličtiny mám dobrou.

Předem děkuji za všechny rady a odpovědi.
Ondřej Skalský

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#557
Re:Práce Před 6 rok  
Hlavně si musíš uvědomit, že úroveň vzdělávání ve Finsku je hodně vysoká a skoro každý tady má minimálně bakaláře. S maturitou jseš tady oproti nic docela v nevýhodě. Potřebuješ spoustu kvalifikací a certifikátů, počítám, že v oblasti chemie nebo počítačů tím spíš, i když vzdělání je tady prostě základ. Budeš těžko shánět práci v těhle oborech jenom s maturitou. Navíc nemáš žádný pracovní zkušenosti na plnej úvazek a na to se tady taky dost hledí. Když chceš mít jistotu, že s hledáním práce uspěješ, tak je potřeba:
a) finština
b) kvalifikace v danym oboru, odpovídající vzdělání
c) pracovní zkušenosti
d) angličtina

v některých oborech finštinu moc potřebovat nebudeš, ale to budeš muset vykompenzovat tim, že budeš nějaký specialista. jinak tě nezaměstanají. navíc anglicky tady mluví dost lidí velmi dobře, takže samozřejmě, že vždycky dají přednost rodilému finovi, co umí dobře anglicky, než cizinci, který anglicky sice umí perfektně, ale finsky skoro nepípne. to je bohužel tvrdá realita tady.
ale nic není nemožný
Jana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
NahoruStránka: 1