Diskusní příspěvky

Ryby
Matej 12-11-17 03:55
Re:Hokej - amatéři
Tomáš 14-10-17 03:05
Re: Hokej - amatéři
Libor 11-10-17 14:11
Hokej - amatéři
Tomáš Zákora 10-10-17 17:49
Re: nabidka prace
Libor 25-09-17 12:07
Skalní malůvky
Napsal uživatel Vojtěch Lanta   

Je to s podivem, ale i tady máme skalní kresby takřka 6000 let staré, z dob člověka neolitického. V jižní části opravdu kreslil o stošest, jak ukazuje mapička. Je gut, že oblasti jsou volně přístupné což umožňuje kochaní zadarmiko. Bohužel, někdy je však problém tyto kresby na kamenech vylišit - jestli to je fakt ono (vlastní zkušenost) či se nejedná o nějakou barevnou (většinou dočervena) příměš na kameni.

Proto je třeba důkladně sjet neta pro detailnější info o zobrazeních než se vyjde na špacír. Dovolím si doporučit návštěvu jakékoliv oblasti, kde se nějaký ten losík na šutříku vyskytuje. To pak na to koukáte a říkáte si: "jojo, tak tadydlento tu před pár věky načmadlikal nějaký ten rybář a furt to tu drží" - a nějak vás to určo veme za srdce :)

 

Aktualizováno 28.6.2010

 

Je to vono, nebo sákriš to ten los nejní? (z jezerní oblasti, u Konnevesi, kde prý toho je víc)

Jezer je tu fůra a hezky se na ně dívá, ale nejlepší je, když je trochu kolem odlesníno :)

...nebo je možné vidět něco víc z nějakého pahrbku...

Na jaře se mohutně houfovaly bernešky v oblasti Turku - předtím než pokračovaly v migraci do Arktidy (pár jich ale v Pobaltí letňuje). My byli u toho:) a pozorovali je v rezervačce na Ruissalu. Ostrov je však známý pro zdařilou vilovou zástavbu z počátku 20 století. Obrázky dole můžete tedy jako PR pro návštěvu tohohle ostrova.

Tak pic. Vojta.

Pipi zblízka - no není to hezká husička?

Tak todle je pro změnu moře.

Skalní malba - Los

Skalní malba - Člověk

Skalní malba - Ruce