Diskusní příspěvky

Ryby
Matej 12-11-17 03:55
Re:Hokej - amatéři
Tomáš 14-10-17 03:05
Re: Hokej - amatéři
Libor 11-10-17 14:11
Hokej - amatéři
Tomáš Zákora 10-10-17 17:49
Re: nabidka prace
Libor 25-09-17 12:07
Ice-fishing

V severských krajích, tudíž mezi Finy, je oblíbený "ice-fishing", lovení ryb ve vrtaných děrách v ledu pomocí krátkého prutu a speciálních návnad. Jak je patrno z obrázku, k sportu tomuto je nutno míti vrták, prut (kratších rozměrů), stoličku, a k tomu být apropriátně navlečen. Ač se to nezdá, vrták je dosti ostrý takže díra je v ledu proražena jedna dvě. Aktivita tato se provozuje v zásadě během dne, protože logicky není taková zima a předpokládá se, že ryby choděj za světlem a aktivně sháněj potravu.

Ice-fishing rybaření se hojně provozuje v Kanadě, Estonsku, Švédsku, Norsku, Polsku, Rusku a Lotyšsku. Tedy v zemích s chladnějším klimatem. Jo, a pro úplnost, ještě na severu USA - především v oblasti velkých jezer. V rámci své zdravé zvědavosti jsem byl také obeznámen o závodech které se tu pořádaly (a stále snad ještě pořádají) v rámci tohoto “sportu” opravdu v masovém měřítku. Začíná se však od tohoto upouštět, padžto závody tyto byly opakovaně provázeny nebývalými skandály, kdy si závodníci sebou fikaně brali už zmrzlé ryby, které pak sudím nahlašovali jako jimi chycené úlovky :)

...a pokud náhodou ryby prostě neberou, což zase prý nebývá často, pak nahněvaní rybáři v zoufalství navrtávají stovky děr s tím, že se snad aspoň někde něco chytí. Pak se není co divit, že to pak na ledě vypadá jak na bílém ementálu.

Btw, fotky jsou z Jyvaskyly a z Naantali.