Diskusní příspěvky

Ryby
Matej 12-11-17 03:55
Re:Hokej - amatéři
Tomáš 14-10-17 03:05
Re: Hokej - amatéři
Libor 11-10-17 14:11
Hokej - amatéři
Tomáš Zákora 10-10-17 17:49
Re: nabidka prace
Libor 25-09-17 12:07
Život ve Finsku
Ruisrock
Napsal uživatel Vojtěch Lanta   
Ruisrock

Jaro je na Ruissalo docela přjemný. Přilétaj bernešky, houfují se, a začátkem května zase pokračují v migraci na sever. Všude kvetou jarní kytky a člověk si dopřává klidu a tolik finsky typického mírumilovna . Začátkem léta (obvykle 2. víkend v červenci) jsou vrubozobci nahrazeni lidma v poměrně větší densitě – ze 60-70 procent jde o blondýny a blonďáky – to proto, aby se bavili na rockfestu zvaným Ruisrock.

 
Sociální dávky ve Finsku

Přehled dávek sociálního zabezpečení ve Finsku od Kela. Tento článek nebudu překládat, ale nechám jej v anglickém jazyce. Předpokládám, že kdokoliv se o dávky ve Finsku bude zajímat, tak anglický jazyk ovládá dostatečně k pochopení tohoto článku.

Kela, instituce sociálního pojištění ve Finsku, se stará o základní zabezpečení pro všechny osoby s bydlištěm ve Finsku v různých fázích jejich života. Podrobné informace o výhodách a požadované podmínky, viz Kela webové stránky, nebo průvodce na dávky, nebo se obraťte na kancelář Kela.

 

Řidičský průkaz a automobil ve Finsku

 

 
Pojištění ve Finsku

KELA a Social security number

 
Studenti

Celá řada těch, kteří patří k FinČechu, jsou nebo byli zahraničními studenty na některé finské univerzitě. Pokud chcete studovat ve Finsku, nejjednodušší cesta je program Sokrates/Erasmus.

 
Půjčovny

Půjčování chat, aut, lodí a sauny

 
Daňový systém

Finský daňový systém patří mezi nejčastěji obhajované a současně nejčastěji kritizované kapitoly finské fiskální politiky.

 
Petrohrad

Petrohrad (oficiálně Sankt-Petěrburg [sankt pʲɪtʲɪrˈburk], dříve Leningrad a Petrohrad, hovorově Pitěr) je se 4 600 000 obyvatel druhé největší město Ruské federace a z měst nad milión obyvatel je nejsevernější na světě.

 
Stockholm

Stockholm  (latinsky Holmia) je hlavním a zároveň největším městem Švédska a kraje Stockholm (Stockholms Län).

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>

Strana 1 z 2